Besplatna eksperimentala u Zagrebu - Specials
Home      Specials      Besplatne projekcije      Besplatna eksperimentala u Zagrebu

Besplatna eksperimentala u Zagrebu

Počinje 6. izdanje eksperimentalnog 25 FPS-a, u Europi je premijera filma o oglašavanju, a djeca imaju svoju reviju filma i videa.

s.p. 20.09.2010 0 komentara

Besplatna eksperimentala u Zagrebu

PONEDJELJAK, 20.09.2010.

kino Europa, Varšavska 3

19.00 'Art & Copy', r: Doug Pray, dokumentarni, SAD, 89'

'Art & Copy' je svjetski hit-dokumentarac redatelja Douga Praya o oglašivačkoj industriji i kreativnoj energiji koja je pokreće. Film će biti prikazan u sklopu Sudnjeg dana, nezavisnog festivala kreativnih komunikacija koji se 1. listopada održava na Zagrebačkom velesajmu. Fokus filma je na kreativnoj revoluciji u oglašavanju započetoj šezdesetih godina prošlog stoljeća, a čije rezultate vidimo i pamtimo i danas.

Njeni pokretači - Hal Riney, George Lois, Mary Wells Lawrence, Dan Wieden i Lee Clow odgovorni su za neke od globalno najuspješnijih kampanja: 'Just Do It', 'I Love New York', 'Where's the Beef?', 'I Want My MTV', 'Got Milk?' i 'Think Different'. Art & Copy priča je o stvarnim likovima iz 'Mad Mana', kreativcima koji su usprkos činjenici da su gotovo nepoznati izvan svoje branše, ostavili dubok trag na popularnoj kulturi i potrošačkim navikama.    

UTORAK, 21.09.2010.

kino SC, Savska cesta 25
6. 25 FPS - internacionalni festival eksperimentalnog filma i videa

Festival eksperimentalnog film i video nudi vam brojne besplatne projekcije, a popratni glazbeno-filmski program (Expanded Cinema) se naplaćuje i održava u Teatru &td. Više informacija na službenim stranicama 25 FPS-a.

20.00 OTVARANJE FESTIVALA
KONKURENCIJA 1-GRANICA, OPREZ
, 64'00''

Mati Diop, Atlantiques, 2009, 15'00'', FR/SN, HDCAM  

Werner Herzog, La bohème, 2009, 04'23'', UK, Digibeta

Rimas Sakalauskas, Synchronisation, 2009, 08'03'', LT, Beta SP

John Smith, Flag Mountain, 2010, 08'02'', UK, HDCAM

Sarah Wood, For Cultural Purposes Only, 2009, 08'25'', UK, Digibeta

Pauline Julier, Noé, 2010, 20'00'', CH, Beta SP

SRIJEDA, 22.09.2010.

kino SC, Savska cesta 25
6. 25 FPS - internacionalni festival eksperimentalnog filma i videa

16.00 ŠTO VIDIŠ, TO ČUJEŠ, LEILA TOPIĆ, 70'00''

Markus Heckmann, untitled_vertonung, 2009, 06'06'', DE/CA, Digibeta

Mark Fell, Attack on Silence: Isomorphism and Totality, 2010, 19'27'', UK, Digibeta

Rechenzentrum, Projektor, 2003, 04'37'', DE, HDCAM

Lillevan, Otan Osaa, 2009, 04'20'', DE, HDCAM

Tina Frank, Chronomops, 2004, 02'00'', AT, Beta SP

Manuel Knapp, Distorted Areas~0.1 (fields of interim), 2008, 05'38'', AT, Beta SP

Billy Roisz, -2.20, 2003, 04'00'', AT, Beta SP

Carsten Nicolai, Spray, 2005, 08'11'', DE, Digibeta

Michaela Grill, Martin Siewert, cityscapes, 2007, 16'00'', AT, Beta SP

18.00 JOOST REKVELD: FILM OD SVJETLA, 78'00''

#3, 1994, 04'00'', NL, 16 mm

#7, 1996, 31'00'', NL, 16 mm

#23.2, Book of Mirrors, 2002, 12'00'', NL, 35 mm

#37, 2009, 31'00'', NL, 35 mm 

20.00 KONKURENCIJA 2-VIŠE SVJETLA!, 64'00''

Devin Horan, Boundary, 2009, 16'46'', US/LV, Digibeta

Pierre Edouard Dumora, What the Blind See, 2009, 14'00'', FR, HDCAM

Guillaume Cailleau, H(i)J, 2009, 06'00'', DE, 16 mm

Dalibor Barić, Pain so Light that Appears as Tickle, 2010, 04'04'', HR, Digibeta

Joe Gerhardt, Ruth Jarman - Semiconductor, Heliocentric, 2010, 15'00'', UK, Digibeta

Emmanuel Lefrant, Parties visible et invisible d'un ensemble sous tension, 2009, 07'00'', FR, 35 mm

21.30 KONKURENCIJA 3-SAMI ELEMENTI, 60'00''

Mihai Grecu, Centipede Sun, 2010, 10'10'', FR, Digibeta

Richard Wiebe, Aliki, 2010, 05'00'', US, Digibeta

Sophie Boord, Fur, 2010, 07'50'', AU, Digibeta

Karl Lemieux, Mamori, 2010, 07'44'', CA, 35 mm

Mary Helena Clark, Sound over Water, 2009, 05'00'', US, 16 mm

Steven Woloshen, The Homestead Act, 2009, 08'11'', CA, Beta SP

Alexander Stewart, The Battle of the Stand-Stills, 2010, 16'00'', US, HDCAM

ČETVRTAK, 23.09.2010.

kino SC, Savska cesta 25
6. 25 FPS - internacionalni festival eksperimentalnog filma i videa

16.00 HRANA, MARK WEBBER, 96'00''

Gordon Matta-Clark, Food, 1972, 43'00'', US, 16 mm

Jean Eustache, Jean-Michel Barjol, Le cochon, 1970, 53'00'', FR, 16 mm

18.00 PETER KUBELKA: METRIČKI FILM, 21'55''03'''

Adebar, 1957, 00'69''03''' (1 664 frames), AT, 35 mm

Schwechater, 1958, 00'60'' (1 440 frames), AT, 35 mm

Arnulf Rainer, 1960, 06'24'' (9 216 frames), AT, 35 mm

Dichtung und Wahrheit, 1996-2003, 13'00'', AT, 35 mm

20.00 KONKURENCIJA 4-SLIKE IZ NEPOZNATOG, 61'00''

Anna Abrahams, Desert 79°: 3 Journeys beyond the Known World, 2010, 19'00'', NL, 35 mm

Inger Lise Hansen, Travelling Fields, 2009, 09'00'', NO, 35 mm

Ya-Li Huang, Dai Yi Ming Zhi De Shi Wu, 2010, 10'48'', TW, 35 mm

Milena Gierke, Kröten, 1997-2008, 06'00'', DE, 35 mm

Davor Sanvincenti, Rijeka, 2009, 07'30'', HR, Beta SP

Anouk De Clercq, Oops Wrong Planet, 2009, 08'00'', BE, Beta SP

21.30 KONKURENCIJA 5-IZ KRUPNOG PLANA, 67'00''

Félix Dufour-Laperrière, M, 2009, 07'40'', CA, 35 mm

Kazuhiro Goshima, Aliquot Light, 2009, 06'35'', JP, Digibeta

Robert Todd, Groundplay, 2009, 12'09'', US, 16 mm

Zachary Epcar, The Salariat in Parts, 2009, 11'18'', US, Beta SP

Robbie Cornelissen, The Labyrinth Runner, 2009, 10'38'', NL, HDCAM

Manuel Knapp, Tim Blechmann, information of decay~, 2009, 18'00'', AT, HDCAM

kino Europa, Varšavska 3
48. revija hrvatskoga filmskog i videostvaralaštva djece

Revija hrvatskog filmskog i videostvaralaštva djece je mjesto predstavljanja i ocjene jednogodišnje filmske i videoprodukcije djece i filmsko-pedagoškoga rada na području izvanškolskih i izvannastavnih aktivnosti u razvijanju filmske kulture. Realizatori Revije su Hrvatski filmski savez i Osnovna škola Rudeš iz Zagreba. Selekcijska komisija je od 154 filmska i video ostvarenje koja su prijavljena na Reviju odabrala 94 raspoređena u 8 revijskih projekcija.

18.00 Svečano otvaranje

18.15 Prva revijska projekcija

PETAK, 24.09.2010.

kino Europa, Varšavska 3
48. revija hrvatskoga filmskog i videostvaralaštva djece

10.00 Druga revijska projekcija

16.00 Treća revijska projekcija

17.30 Četvrta revijska projekcija

19.00 Peta revijska projekcija

kino SC, Savska cesta 25
6. 25 FPS - internacionalni festival eksperimentalnog filma i videa

16.00 HRVATSKI FOKUS, 55'00''

Ivan Ramljak, Marko Škobalj, In utero, 2010, 14'00'', HR, HDCAM

Damir Čučić, Boris Poljak, Sky Spirits, 2010, 06'00'', HR, Digibeta

Ana Bilankov, Blue Black Berlin, 2009, 07'20'', DE/HR, Beta SP

Nina Kurtela, Transformance, 2010, 08'00'', DE/HR, Digibeta

Renata Poljak, Bez naslova (Plavo), 2010, 06'00'', HR, Beta SP

Vladislav Knežević, Arheo 29, 2010, 09'30'', HR, 35 mm

Grupa autora/Group of filmmakers, Klubvizija SC, 2010, 04'00'', HR, 16 mm

18.00 SLOM TRŽIŠTA, FLORIAN WÜST, 67'00''

Hans Richter, Inflation, 1928, 03'00'', DE, 16 mm
Boris Borresholm, Die Gartenzwerge, 1961, 10'00'', BRD, 16 mm
Johan van der Keuken, Het Leesplankje, 1973, 10'00'', NL, 16 mm
Sun Xun, Coal Spell, 2008, 08'00'', CN, Beta SP
Jan Peter Hammer, The Anarchist Banker, 2010, 30'00'', DE, HDCAM 
Johanna Billing, Magical World, 2005, 06'00'', SE, Mini DV

20.00 KONKURENCIJA 6-JEDITE GLADNE OČI, 61'00''

Atsushi Wada, Wakaranai buta, 2010, 10'00'', JP, HDCAM

Dietmar Brehm, Verdrehte Augen - 2. Videoversion, 2002-2008, 11'30'', AT, Digibeta

Michael Robinson, If There Be Thorns, 2009, 13'20'', US, Beta SP

Cameron Jamie, Massage the History, 2009, 10'00'', US, 35 mm

Kei Oyama, Hand Soap, 2008, 16'00'', JP, HDCAM

21.30 KONKURENCIJA 7-DUHOVI I LJUBAVI, 66'00''

Hee Won Navi Lee, Phone Tapping, 2009, 10'20'', KR, HDCAM

Phuttiphong Aroonpheng, A Tale of Heaven, 2010, 05'50'', TH, Beta SP

Hisham Bizri, A Film, 2010, 08'32'', US/FR, HDCAM

Lewis Klahr, Wednesday Morning Two A.M., 2009, 06'04'', US, Digibeta

Marko Meštrović, Nespavanje ne ubija, 2010, 09'00'', HR, 35 mm

Rei Hayama, Kodomo ga Mushi no Shigai wo Umeni Iku, 2009, 11'00'', JP, Beta SP

Chaisiri Jiwarangsan, Small Village and Its Remains, 2009, 15'33'', TH, Beta SP

SUBOTA, 25.09.2010.

kino Europa, Varšavska 3
48. revija hrvatskoga filmskog i videostvaralaštva djece

10.00 Šesta revijska projekcija

11.30 Sedma revijska projekcija

15.00 Osma revijska projekcija

19.00 Svečano zatvaranje

kino SC, Savska cesta 25
6. 25 FPS - internacionalni festival eksperimentalnog filma i videa

16.00 LUKE FOWLER, A GRAMMAR FOR LISTENING (Parts 1-3), 2009, 56'00'', UK, 16 mm 

18.00 PETER KUBELKA: METAFORIČKI FILM, 41'00''

Mosaik im Vertrauen, 1955, 16'00'', AT, 35 mm

Unsere Afrikareise, 1966, 12'30'', AT, 16 mm

Pause!, 1977, 12'30'', AT, 16 mm 

20.00 KONKURENCIJA 8-AUTOPORTRET BUDUĆNOSTI, 71'00''

Dominique Gonzalez-Foerster, Noreturn, 2009, 15'59'', FR, Digibeta

Peter Miller, Portrait, 2009, 07'00'', DE, 35 mm

Laure Prouvost, Monolog, 2009, 12'00'', UK/FR, Digibeta

Sabine Marte, b-star, untötbar!, 2009, 07'30'', AT, Beta SP

Johann Lurf, Zwölf Boxkämpfer jagen Victor quer über den großen Sylter Deich 140 9, 2009, 03'00'', AT, 35 mm

Peter Tscherkassky, Coming Attractions, 2010, 25'00'', AT, 35 mm OUT OF COMPETITION

21.30 DODJELA NAGRADA

23.00 GASPAR NOÉ, 'ENTER THE VOID', 2009, FR, DE, IT, 150'00'', 35 mm

NEDJELJA, 26.09.2010.

kino Tuškanac, Tuškanac 1

10.00 Okrugli stol 'Prijavljivanje recentne produkcije na 49. reviju, filmsko vrednovanje i ostvarivanje prava na potvrde o sudjelovanju u stvaranju filma

Razgovor djece s članovima Ocjenjivačkog suda

kino SC, Savska cesta 25
6. 25 FPS - internacionalni festival eksperimentalnog filma i videa

18.00 THE BEST OF 25 FPS 2010

20.00 BEN RUSSELL, LET EACH ONE GO WHERE HE MAY, 2009, 135'00'', US/SR, 16 mm

Komentari

Nema komentara.

Linkjet

Gangsterov trailer

Gangsterov trailer

Gangsteri obično otimaju tuđe, no ovaj Gangster dijeli ono najvrednije - put do bračne sreće ...