REGISTRIRANI KORISNICI:

Problemi s logiranjem?
Registrirajte se!

KORISNIK

Zapamti me  

LOZINKA

PRETRAŽIVANJE

HOME:  VIJESTI:  DUGOMETRAŽNI FILM:  LUDE OSAMDESETE  


Lude osamdesete

Vraćaju se godine kiča – Wham možda uskrsnu na filmu, Leonardo uskrsava Atari video igrice, a Falco opet žari i pali. Rock me Amadeus!

Lude osamdesete

Melodični hitovi, boy-bandovi, natapirane frizure i odjeća koje se danas svi srame – to su bile osamdesete! Tada su hitove nizali momci Wham-ovci, a curice su vrištale za Georgeom Michaelom. Jedan od bivših menadžera Whama, Simon Napier-Bell, planira filmsku priču o toj grupi, ali kaže da sve još uvijek zavisi o Georgeu Michaelu.

Nekoliko filmaša zainteresirano je za projekt, no biografija Whama bez Whamovih pjesama bila bi besmislena, pa George mora amenovati upotrebu songova na filmu. Ako se sve sredi, film s budžetom od 50 milijuna funti pratio bi najuspješnije razdoblje benda, od 1983. do 1985. A čak i da film ne ispadne dobar, možda bar ispadne zabavan kao parodija Whama u 'Glazbi i stihovima'.


Ako će Georgea Michaela glumiti Hugh Grant, to bi moglo izgledati ovako – spot iz 'Glazbe i stihova'.

A cinični menadžeri će sigurno reći da jedino s mrtvim zvijezdama nema problema. Tako nije bilo frke s pripremom biografije najpoznatijeg austrijskog pop-rockera, pokojnog Falca. Film je već snimljen i imao je premijeru u Austriji, a od prošlog tjedna igra i u Njemačkoj. Glazbena biografija zvijezde iz 80-tih ima neobičan naslov - 'Falco – Verdammt, wir leben noch' iliti u slobodnom prijevodu – 'Falco - kvragu, još smo živi'.

Obožavatelji autora hitova kao što su 'Rock Me Amadeus' i 'Jeanny' sigurno će napuniti kina, iako kritičari baš i nisu zadovoljni. Filmu se zamjera nategnuta biografija, dobar ali premlad glumac, te slaba rekonstrukcija koncerata koji na filmu 'zvuče poput karaoka'. Ipak, ovo oživljavanje osamdesetih ima i svojih dobrih strana – priču o Falcu pripovjeda konobarica, a nju glumi nitko dugi doli Grace Jones!


'Falco – Verdammt, wir leben noch', r: Thomas Roth, trailer

Osim industrije pop-glazbe, 80-te su obilježili kompjuteri i videoigre. Nakon Howarda Hughesa, Leonardo DiCaprio glumit će još jednog uspješnog poduzetnika, Nolana Bushnella koji je 1972. osnovao Atari i omogućio razvoj arkadnih igara, igraćih konzola i kućnih računala za široke mase. Priču o kompjuterašu čiji su izumi obilježili industriju zabave producirat će i sam DiCaprio, preko svoje tvrtke Appian Way.

A ako ste žensko i žarko želite na ekran, nudi vam se uloga koja je 80-tih bila jako popularna – vrišteća cura koja bježi od manijaka u teen-horroru. Televizijska kuća VH1 priprema reality show 'Scream Queens', u kojem traži nepoznate glumice da se natječu za ulogu 'kraljice vriska' u hororcu. Deset kandidatkinja natjecat će za ulogu u osam jednosatnih epizoda, imat će svog instruktora glume, a njihov napredak u glumi ocjenjivat će (još neimenovani) redatelj iz Lionsgatea. Želimo sve najbolje pobjednici, a ostalima savjetujemo da ne vrište previše kada izgube!  

s.p. 10.06.2008.

Pročitajte i ...
Best movie!
Red Hot Chili biografija
Obamanija!
Iz otmičarskih ruku na film
Horor na godišnjem odmoru
Tuškanac se sjeća Zvonimira Črnka

Pročitajte sve vezane vijesti.






Komentiraj tekst
posalji linkprint

advertising
muzika.hr

RSS feed | Impressum

Copyright 2008, Filmski.net