Završila Liburnia
Na 5. festivalu hrvatskih dokumentaraca bilo publike, ali i dosta loše sreće. ‘Ubil bum te!’ Nikole Strašeka bu ostao zapamćen kao pobjednik.

Od 30.8. do 2.9. u Ičićima kod Opatije održavao se 5. Liburnia film festival. O programu smo već opširno pisali, a treba naglasiti da je na festivalu održano i par svjetskih premijera, poput filma ‘Povratak u grad’ Hrvoja Juvančića.
Žiri u čijem sastavu su bili prošlogodišnji pobjednik (‘Ode Eddy’) Aldo Tardozzi, riječka glumica Tanja Smoje i redatelj Goran Dević (‘Nemam ti šta reći ljepo’), za najbolji rad proglasio studentski film Nikole Strašeka 'Ubil bum te!' o dečkima koji su odlučili opljačkati dilera, pa su završili kao ubojice.
Publika je pak nagradila film 'Edo Maajka - Sevdah o rodama’ Silvija Mirošničenka, s, kako mu i naslov lijepo kaže, regionalnom reperskom zvijezdom u centru pažnje. Poslije dodjele nagrada održane su i projekcije filmova s Tabor film festivala i Revije amaterskog filma.
Festival je inače bio vrlo dobro posjećen, jedino je prve večeri dio posjetitelja otjerala iznenadna kiša. Iako se festivalska publiku prijašnjih večeri zabavljala uz bendove kao što su Marinada i Disco'n'action, završetak festivala ipak nije prošao u veselom tonu - posljednji dan festivala otkazan je koncert benda '7 nedvojbenih', zbog dana žalosti proglašenog nakon pogibije dalmatinskih vatrogasaca.
s.p. 04.09.2007.
Pročitajte i ...
Friški liburnijski gušti
Otvoreni natječaji i festivali na otvorenom
5. Liburnia Film Festival vas zove
2 natječaja za dokumentariste
Dobra dokumentarna fešta, 4. LIBURNIA FF
Pročitajte sve vezane vijesti.
- Osvanuo Sumrak (Twilight)
- Tko je najseksi frajer?
- Yugo odlazi u (filmsku) povijest
- Uđite u karantenu 2
- Slavi se 'Slatki život'!
- Friška figa od festivala
- 15 istina, a jedan Oscar
- Opet on! M.M. protiv Busha
- Obamanija!
- Punk budist - meditira i uništava
- Sarajevo-Solun-Sisak
- Pssst - filmski festival bez buke
- You Tube svira uživo
- Che Guevara urbanog vrtlarstva
- Nijemo se restartajte uz glazbu


