REGISTRIRANI KORISNICI:

Problemi s logiranjem?
Registrirajte se!

KORISNIK

Zapamti me  

LOZINKA

PRETRAŽIVANJE

HOME:  VIJESTI:  DUGOMETRAŽNI FILM:  …AND OSCAR GOES TO… DIO 3.  


…and Oscar goes to… dio 3.

Svi žele dio oskarovskog kolača - nervozni glumci, nestrpljivi novinari i znatiželjni gledatelji. Pa da prikratimo vrijeme do subote s još malo prognoziranja.

…and Oscar goes to… dio 3.

Kategorije za sporednog glumca i glumicu često iznjedre najveća iznenađenja oskarovske večeri. Novi i mladi talenti nerijetko nadmaše filmske veterane, neka jednokratna glumačka čuda dožive svojih petnaest minuta slave, a neki slavni i obožavani napokon dobiju priznanja za svoje dugotrajne karijere.

Čini se da su se ove godine nominacije za najboljeg sporednog glumca dijelile po određenom principu. Svi nominirani u ovoj kategoriji imaju uloge zlikovaca koji, s vremena na vrijeme, pokažu i svoju dobru stranu. Njihovi likovi u gledateljima izazivaju osjećaje krajnjeg prijezira, ali znaju biti i simpatični. Čini vam se nespojivo?

Benicio u '21 gramu'

Benicio u '21 gramu'

Benicio Del Toro je jedini u ovoj kategoriji koji je već bio nominiran za Oscara. Njega je 2000. i osvojio za ulogu policajca u 'Trafficu'. Sada u '21 gram' glumi dobrog čovjeka koji je dosta zastranio zbog alkoholizma, ali, eto, trudi se popraviti štetu. Glasačima bi se mogla svidjeti njegova uloga dobrog, vječnog luzera, ali zbog slabog lobiranja za taj film i njemu i Naomi Watts bi mogla umaći nagrada.

Alec kao vlasnik kasina u 'The Cooleru'

Alec kao vlasnik kasina u 'The Cooleru'

Alec Baldwin je u 'The Cooler' brutalni vlasnik kasina koji ne preza ni od toga da trudnu ženu udari u trbuh. Ipak, na neki karikirani način iz njegovog lika proizlazi toliko karizme da vam bude skroz simpa… ponekad. Njemu je ovo prva nominacija, a moglo bi mu se posrećiti zbog toga što Akademija voli uloge agresivaca iz Las Vegasa, poput one Joe Pescija u 'Dobrim momcima'. Ipak, ovo je niskobudžetni, nezavisni film s jednom jedinom nominacijom koji je dobro prošao na Sundanceu, ali nigdje drugdje.

Japanac Ken Watanabe je ratnik koji doslovno obezglavljuje svoje neprijatelje i jao si ga onome tko se namjeri na njegov mač. No, zbližava se s ratnim zarobljenikom (Tom Cruise) i na kraju časno pogiba. A časno je i jednu marginalnu ulogu odigrati tako osobno i uvjerljivo. Nažalost, 'Posljednji samuraj' je njegov prvi engleski film i ni publika, ni kritika, a ni glasači ga ne poznaju dovoljno dobro da bi mu sa sigurnošću dodijelili Oscara.

Ken i Tom na premijeri 'Posljednjeg samuraja'

Ken i Tom na premijeri 'Posljednjeg samuraja'

Ljudi koji su gledali Sheridanovu dramu 'In America' isplakali su kišu nad likom kojeg igra Djimon Hounsou. Na početku filma on je totalno arogantan kao bijesan i neshvaćen umjetnik, ali na kraju se toliko preobrazi da plaća ljudima bolničke račune. Akademija voli suze, što više to bolje, ali nije sklona nagrađivati one koji nisu nominirani niti za jednu drugu nagradu osim Oscara.

Djimon u dirljivoj ulozi oboljelog od AIDS-a

Djimon u dirljivoj ulozi oboljelog od AIDS-a

Tim Robbins je favorit. Kratko i jasno. Sva emocionalnost filma 'Mistična rijeka' koncentrirana je u njegovoj ulozi, a on je to izvrsno odigrao. Gledatelji ga mrze, ali mu žele oprostiti. On se u tom filmu pojavljuje više nego svi ostali konkurenti u svojim filmovima, a nedavno je i nagrađen Zlatnim globusom te nagradom Američke udruge glumaca. Jedini razlog zbog kojeg bi mu kipić mogao umaći je taj što je njegov film jednostavno pre-predepresivan.

Dečkima želimo sreću i ne sumnjamo da je dobitniku neće manjkati. S obzirom da su svi, osim Del Toroa, nominirani po prvi put, svima je neizmjerno stalo da taj kipić i dobiju. Znate kako se kaže: 'Prvi se pamte!'

24.02.2004.

Pročitajte i ...
Svijet ratuje za Oscara
Širi se virus Oscar
'Ničiji sin' nada se Oscaru
Borat postaje akademik
Nezavisne, francuske i Altmanove nagrade
'Direkt' i Kubanci u Tuškancu

Pročitajte sve vezane vijesti.






Komentiraj tekst
posalji linkprint

advertising
Milko Valent

RSS feed | Impressum

Copyright 2008, Filmski.net