Clooney režira nogometnu storiju
George Clooney napisao je scenarij, režira i igra glavnu ulogu u filmu 'Leatherheads' o počecima američkog nogometa.

George Clooney po treći put u karijeri sjeda u redateljski stolac i to kao scenarist, redatelj i glavni glumac u filmu 'Leatherheads', projketu koji se desetak godina namakao u Universalovoj ladici, javlja comingsoon.
Radnja je smještena u dvadesete godine prošlog stoljeća, formativno razdoblje američkog nogometa, a Clooney glumi ostarjelog nogometaša koji nagovara mladog i talentiranog kolegu da se ispiše s koledža i uđe u ligu profesionalaca.
Film je u zadnjih nekoliko godina doživio nekoliko reinkarnacija, balansirao između komedije i drame, a u ulogama redatelja spominjani su Jon Favreau, Jonathan Mostow, pa i Steven Soderbergh. No, čini se da je Universalova konačna odluka ipak zlatna koka Clooney koji je vlastoručno preradio originalni scanarij.
Za jednu od uloga trenutno se pregovara i s Renée Zellweger, a snimanje bi trebalo početi u proljeće 2007. kad 'Mr Danny Ocean' završi snimanje 'Oceanovih 13'. Film producira Clooneyev partner iz Smoke House Productionsa Grant Heslov, inače glumac.
p.h. 18.09.2006.
Pročitajte i ...
Burza holivudskih karijera
Zaljubljeni, goli i trudni
CIA, Clooney, Teheran
Burza: Glumci
Holivudska burza - redatelji
Pročitajte sve vezane vijesti.
- Bondova knjiga, igra i mobitel
- Hobiti, gnomovi i mačo-frajeri
- Ulovi Smarta i nagrade
- Harry Potter gol i odgođen
- Sarajevo dočekuje zvijezde
- Pozdrav koji je skandalizirao Olimpijadu
- Što je Obama radio u Africi?
- Vjerujete li 'Američkim klincima'?
- Hod po žici smrti
- Nakon elite među sirotinju
- Festivalski rekorderi
- Filmske škole na otoku i u toplicama
- Počela ljetna školica
- 'Star Wars' na 100 načina
- Natalie Portman - bolivudska princeza


