Home Specials :  Terry Gilliam dovršava Braću Grimm

Terry Gilliam dovršava Braću Grimm

Novi pokušaj bivšeg Pythona, film o putovanjima braće Grimm, nakon neuspjele produkcije Don Quixotea, ipak će vidjeti svjetlo dana.

Terry Gilliam dovršava Braću Grimm

Gilliam je bio izuzetno dobre volje na premijeri Burtonove 'Velike ribe', razgovorljiv i radostan. Kako i ne bi! Nakon velikih problema koji su ga morili u zadnje vrijeme oko produkcije posljednjeg filma, 'The Man Who Killed Don Quixote', konačno ga je krenulo. Ali s drugim filmom.

Radi se o dvojici braće, Grimmovcima, koje će na velikom ekranu pokušati dočarati dvojac mladih i 'most wanted' holivudskih glumaca: Heath Ledger i Matt Damon. Njih su dvoje obične varalice koje lutaju selima napoleonskih zemalja 18og stoljeća i za fine ih pare rješavaju raznih izmišljenih čudovišta i uroka.

Kada tadašnja vlast dozna za 'čudotvorni' dvojac, povjeri im razrješenje prave misterije; niz nerazjašnjenih ubojstava počinjenih u sjevernim šumama između Francuske i Njemačke. Vještina šarlatana ovaj put na velikoj je kušnji. Giljotina ili život, pitanje je sad!

'Završili smo snimanje i čeka nas gomila posla jer treba sve te silne efekte fino posložiti! Dio ih se treba editirati u mraku jer smo se potrudili stvoriti neke posebne stvari. Glumci su uživali!' kazao je Gilliam, vidno zadovoljan. 'Nadam se da ću i zaraditi neke pare za dovršenje Don Quixotea.'

Kako novinare uvijek zanima što se kuha u Python kuhinji, nisu ni ovaj put zakazali. 'Pa svi su mrtvi, ja sam jedini ostao! Vidite i Michael Palina kako luta svijetom, ali to su snimke stare 10 godina. Eric Idle napisao je knjigu. A jedini Python produkt bit će Broadwayska predstava 'Spamelot', ali kako tamo sve sporo ide, načekat ćemo se. Pokušavamo zaraditi neke pare, nemojte nas kriviti!' bio je otvoren Gillan.

21.01.2004

  • Share

Nema komentara.

posalji link print