REGISTRIRANI KORISNICI:

Problemi s logiranjem?
Registrirajte se!

KORISNIK

Zapamti me  

LOZINKA

PRETRAŽIVANJE

HOME:  ARHIVA:  GOYINI DUHOVI:  RECENZIJE  


Goyini duhovi


oprez

užasno mračan film. radije bi pogledala neki horor nego to opet. čito gubljenje vremena po meni.


A: mareva (karma 3.20)

Ocjena recenzije: -
Tvoja ocjena: -

Pošalji poruku autoru
Ocjeni recenziju

Goyini duhovi ? Tresla se brda , rodio se miš...

Nestrpljivo sam čekala ovaj film, cijeneći Formana, no jako me razočarao.Volim povijesne drame, posebno njegovog Valmonta i Opasne veze,a ekipa glumaca mi je bila gotovo garant uspjeha.Xaviera Bardema cijenim od Život je more,Natalie Portman u Closer, iako šteta što tako lijepa i nadarena glumica većinom bira komercijalne filmove.Scenarij je katastrofa,uprkos vizualne raskoši i lijepe kostimografije, likovi čudni,čudna veza među njima.Teško vjerujem u bolesnu ljubav prema zlostavljaču,i nema romantike i slojevitosti likova kao u Opasnim vezama i Valmontu.Bardem dobro glumi,iako užasnu ulogu, Portman su uništili lošom šminkom kao majku,stravičnim zubima kao kćer.
U svim filmovima Miloša Formana postoji socijalna kritika,ovdje je ideja dobra, kritika inkvizicije, ali i napoleonstva, no te smjene vlasti su brze,zamorne i trivijalno prikazane.Sve bi bilo bolje da priča nije tako bizarna i glupa, posebno sa kćeri na kraju, koja nasljedjuje čudovišan očev karakter (ostavi dijete u krčmi, a ni ne potraži ga?!).
Skarsgard me se ugodno dojmio u liku Goye,kao i vizualna raskoš, kostimografija, ali ove negativne karakteristike koje sam gore navela učinile su film djelom koje želim što prije zaboraviti.Na momente se činilo kao remek djelo, naročito zbog nevjerovatnog ironičnog formanovskog humora,čak i u nadramatičnijim trenucima, ali na više momenata kao grandiozan promašaj žlj produkcije.
Miloše, hodi u mirovinu !


ocjena filma: 3
A: Myriam (karma 2.55)

Ocjena recenzije: 2.50
Tvoja ocjena: -

Pošalji poruku autoru
Ocjeni recenziju

recenziraj film

posalji linkprint

advertising
Milko Valent

RSS feed | Impressum

Copyright 2008, Filmski.net